Iskolánk bemutatása
Iskolánk
Az intézmény bemutatása
A Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola többcélú, állami fenntartású közoktatási intézmény.
- általános iskolai oktatás
- alapfokú művészeti oktatás (2002)
Hévíz Nagyközség Önkormányzatának Képviselőtestülete 1991. szeptember 29. napján jogosította fel az általános iskolát Illyés Gyula nevének viselésére.
Az iskolának 2017. január 1-je óta a Nagykanizsai Tankerületi Központ a fenntartója.
Az iskola beiskolázási körzetébe tartozó települések: Hévíz, Nemesbük, Vindornyaszőlős, Zalaköveskút.
A mai iskolaépület több szakaszban épült. Az első épületrész az 1950-es évek végén készült el, az akkori viszonyok szerint színvonalasan. A tanulólétszám bővülése miatt egy további épületszárny és aula épült hozzá, melynek átadási időpontja 1985 és 1987. A későbbi időszakban sportcsarnokot is kapott. A jelenlegi formáját néhány kisebb belső átalakítás után 1998 tavaszán nyerte el, amikor az addig lapos tetős iskola az utcai frontokon magas tetős ráépítéssel több tanteremmel is bővült.
Az épület tantermei tágasak, világosak, belső berendezésük igényes, felszereltségük igazodik a mai kor igényeihez. Rendezett, esztétikus környezetet biztosít a tanulók számára a nyugodt munkához és a szabadidő aktív eltöltéséhez.
Nagy előny az egészséges életmód kialakításában a mindennapos testnevelési órák megtartására és a versenyzésre is alkalmas sportcsarnok, amely 1988-ben épült. Az iskolai és a városi sportkör keretén belül a tanulóknak lehetőségük van több fajta sport megismerésére, sporttevékenység folytatására. Az udvar teljes körű felújítása és a műfüves pálya kialakítása 2007. évben készült el. Tanulóink a délelőtti szüneteket és a szabadidejüket az esztétikus, mozgásfejlesztő játékokkal felszerelt játszótéren és a műfüves pályán tölthetik el.
Pedagógiai munkánk során nagy hangsúlyt fektetünk az életkori sajátosságokat figyelembe véve a személyiség sokoldalú fejlesztésére. Büszkék vagyunk a gyermekközpontú nevelésre, a színvonalas oktatásra, melynek köszönhetően a tanulmányi és művészeti versenyeken is szép eredményeket érünk el.
A 8 évfolyamos általános iskolai oktatás rendszerében 16 tanuló - és 12 napközis csoportban történik az oktató-nevelő munka. Az alsó tagozatban „guruló” rendszerben folyik a tanítás. Nagy hangsúlyt fektetünk a kompetencia alapú oktatásra. A tanórákon változatos munkaformákkal igyekszünk élményszerűvé tenni az ismeretszerzést, az ismeretek elmélyítését. Kiemelt szerepet kap a nyelvoktatás. Diákjaink alap és emelt óraszámban gyarapíthatják német és angol tudásukat csoportos oktatás keretében. Már első osztálytól bevezető nyelvoktatás folyik.
Fontosnak tartjuk a tehetséggondozást és a felzárkóztatást.
Az integrált oktatást, a hátrányok leküzdését megfelelő szakképesítéssel rendelkező gyógypedagógus és fejlesztőpedagógus segíti kitűnő tárgyi feltételekkel.
Az általános iskolai oktatást az alapfokú művészeti képzés egészíti ki -zenei előképzés, hangszeres képzés, dráma, és néptánc – mellyel biztosítjuk a gyermekek magasabb szintű zenei, művészeti nevelését és a tehetség kibontakoztatását. A növendékek korán bekapcsolódhatnak a Musica Antiqua Együttes munkájába.
Iskolánk tanulóinak életét színesíti a sokféle tanórán kívüli tevékenység, érdeklődésüknek megfelelő szakkörök, foglalkozások és a szervezett szabadidős programok.
A szakszolgálati feladatokat a gyógytestnevelés és a logopédia területén a Zala Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Keszthelyi Tagintézményének utazó pedagógusai látják el.
Fontosnak tartjuk a szülők, gyermekek és a tanárok közötti jó kapcsolat, bizalom kialakítását.
A szülői munkaközösség működésével a szülők nagyobb beleszólást nyernek az iskola munkájába.
Az iskola minden dolgozójának, diákjának és valamennyi szülőjének alapvető érdeke az együttműködés tanulóink jövője érdekében.
Büszkék vagyunk a létrehozott értékeinkre, hagyományainkra, és innovatív oktatási módszereinkre.
Célunk és feladatunk, hogy a pedagógiai programunk eredményeként vállalkozó szellemű, testileg - lelkileg egészséges, a XXI. századi tudáson alapuló, jól felkészült gyerekek kerülhessenek ki az iskola padjaiból.